Domácí poctivé mandlové mléko

Mandlové mléko je vhodné pro nás všechny, kteří nemůžeme nebo nechceme pít klasické kravské mléko. Kupované mandlové mléko je sice hned po ruce, ale obsahuje jen malé množství mandlí. Připravte si domácí poctivé mandlové mléko alespoň jednou na zkoušku.

Doba přípravy: 10 minut + namočení mandlí přes noc

Ingredience:

  • 1 hrnek mandlí
  • 4 hrnky vody

Postup:

  1. Mandle namočíme přes noc do vody. Pokud zapomeneme, necháme je namáčet alespoň půl dne, několik hodin. Mandle změknou, naboptnají a chytnou nový fresh nádech.
  2. Potom mandle propláchneme v sítu čistou vodou.
  3. Mandle rozmixujeme v mixéru se 4 hrnky vody. Vody může být více i méně. Záleží na vaší chuti a touze po hustotě nápoje.
  4. Pokud je váš mixér hodně výkonný, není třeba mandlové mléko scedit přes pláténko. Není třeba cedit, ani pokud vám nevadí hrubší struktura a máte méně výkonný robot. Ale časově náročné přecedění není. Jen do síta dáme plátno a mléko přecedíme. Zbylou mandlovou drť pak můžeme použít na pečení. Skvělé je třeba mandlové brownies bez mouky a laktózy.

TIP: Mandlové mléko můžeme při mixování dosladit nějakým dobrým sirupem nebo medem. Rýžový sirup, datlový sirup, sirup agávový či čekankový. Je to na vás. Můžete také přidat skořici nebo vanilku.

Já sama mám alergii na mandle, ale nevzdala jsem to a zjistila jsem, že když mandle oloupu, tak mi nevadí. Mandle kupuji buď rovnou oloupané a nebo ty se slupkou spařím horkou vodou. Mandle zaliji vařící vodou přímo z konvičky, nechám je ve vařící vodě ležet. Hrneček s mandlemi přiklopím talířkem a po 20 minutách jdou mandle jednoduše prsty vyloupat. Slupka sama odpadává.

One comment

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s