Jak vyrobit vánoční stromeček z větví

Vánoční stromeček v novém moderní pojetí zkusila vyrobit má kamarádka. A věřte mi, je nádherný. Naštěstí, není jen jeden. Vyrobila jich rovnou několik. Po jejich dokončení mi poskytla dokonce i fotografie k uveřejnění. Nyní se zase já mohu podělit s tou vánoční krásou dál s vámi.

Vánoční stromek si zavěsíte na zeď nebo třeba na dveře. Stromeček na provázcích, tak mu říkám já. Navíc, budete-li chtít, ušetříte místo, čas i peníze. Po Vánocích stromeček zabalíte do krabice, za rok si ho zase rozbalíte a on bude stále krásný. Dodáte mu jen nové baterie.

Na výrobu vánočního stromečku budete potřebovat pevné větve ze stromu. Větve si očistíte od kůry, pokud není ještě opadaná. Poté je začistíte jemným smirkovým papírem a stříknete je více nebo méně sprejem na dřevo. Barvu si vyberete podle sebe samozřejmě. Používá se často barva bílá, zlatá, stříbrná. Barvu nanášíme jen lehce, aby dřevo místy prosvítalo nebo ji nanášíme naopak pečlivě po celé ploše, poctivě. Hezky aplikujte dvě až tři vrstvy na sebe, jednu za druhou. Barvu však můžete úplně vynechat. Větve v přírodním přirozeném hávu mají také svůj styl.

Větve v dalším kroku svažte do tvaru stromu jutovým provázkem. Provázky jsou běžně dostupné o různých průměrech. Nakonec tavnou pistolí rovnoměrně připevněte různé vánoční ozdoby mezi které omotejte světélkový řetěz na baterie.

I v jednoduchosti je krása. K výrobě závěsného stromečku se přidala i druhá kamarádka. Stromeček ozdobila vánočními ozdobami, které jsou na provázcích a větvičkách připevněné dřevěnými kolíčky.

Vánoční dekorace milujeme. Buďme kreativní. Udělejme radost sobě i svým blízkým. Skvělý projekt pro maminky i děti, co myslíte?

A co třeba vyrobit si z větve alespoň vánoční závěsnou dekoraci?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s