Malování na kamínky, kamínkování je radost z umění

Malujeme na kamínky, kamínkování je radost z výtvarného umění a podpora dětské tvorby. Šikovné dětské ručičky a nikdy nekončící fantazie. Různé barvy, tvary kamenů, motivy květin, obličejů, ornamentů a další jiné nápady. To všechno máme rádi. Pošlete nám fotku vašich krásných kamínků k uveřejnění?

Jaké barvy jsou vhodné k malování kamenů?

Vhod­ný­mi barva­mi jsou ty akry­lo­vé, stej­ně tak i akry­lo­vé fi­xy. Aby barvy na kamínkách vydržely, měli bychom pro pod­klad po­u­žít např. uni­ver­zál­ní vo­dou ře­di­tel­né bar­vy od Ba­la­kry­lu a poté kamínek na­ko­nec pře­la­ko­vat akry­lo­vými ne­bo disperz­ními lesklými nebo matnými bez­bar­ými la­ky. Skvělý fixační lak ve spreji nabízí firma KOH-I-NOOR. Podklad musíte nechat dob­ře uschnout, ji­nak se barvy roz­pi­jí.

Vyzkoušeli jsme například fixy PINTOR od PILOTa, které nabízejí velkou škálu barev a různě silné hroty fixek. Potom také svítící v noci barvy na kamínky z dm drogerie .

V obchodě alza.cz mě pak zaujala kreativní sada s pohádkou O Jeníčkovi a Mařence, která dodává malování také příběh. Děti si pak s rodinou můžou při malování i po něm vyprávět pohádky a napínavé příběhy. To je úžasné.

Jedny z nejkrásnějších obrázků na kamenech na mě vykoukli na Googlu na stránce mini-kurzy.cz pod kurzem kamínkování. Hned na první pohled mě zaujaly jejich kameny s obrázky ovoce a zeleniny. To je opravdu vtipný nápad pro webovky o vaření. Takový kamínek musí určitě zpestřit jídelní stůl a zajisté z něj bude prima originální těžítko na ubrousky. Opravu povedené stránky.

Kamínkování je populární na Facebooku ale i jinde. Různé skupiny mají své členy, kteří kamínky na zadní straně popíší názvem skupiny, PSČ a městem, odkud pochází. Podle těchto údajů pak lidé své kamínky dohledávání, sdílí jejich fotografie a sledují, kam až jejich kamínek doputoval.

Tak co? Přesvědčila jsem vás? Vyrazíte na procházku třeba do lesa a přinesete si domů s sebou pár šikovných kamínků k malování?

Kamínkování na téma Halloween

Fixy malují skvěle i na samotvrdnoucí modelovací hmotu, a tak jsme zkusili vyrobit jednu pěknou houbičku.

Kamínkování je radost

One comment

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s