Jak vyrobit čarodějnici, která ozdobí váš dům o Filipojakubské noci? Proč čarodějnice pálíme? Když padne čarovná noc 30. dubna, lidé zapalují ohně, které je mají ochránit před zlými čarodějnicemi, které si tuto noc domlouvají pletky s ďáblem. Čarodějnice o úplňku přemýšlí, jak nejvíce škodit lidem.

Co budeme potřebovat?
- masku a umělý nos z papírnictví
- akrylové barvy
- štětce a tavnou pistoli
- staré šátky
- dřevěné ramínko
- starý svetr
- menší balón
- popř. klobouk či umělé vlasy, které lze také zakoupit v papírnictví
Postup:
- Na masku z papírnictví přilepíme umělý nos a masku pomalujeme akrylovými barvami. Necháme ji zaschnout. Také se dá koupit rovnou maska s tváří čarodějnice.



2. Sešijeme k sobě starý svetr a staré šátky, které už nenosíme. Svetr a šátky pak připevníme ještě pevným stehem k dřevěnému rámínku. Ramínko můžeme ještě vypodložit například starou rychlozavinovačkou po dětech.


3. Masku tavnou pistolí připevníme k balónu, který představuje hlavu. Můj balón měl už na sobě namalované oči. Pokud balón oči nemá, tak to nevadí, můžeme je domalovat opět akrylovými barvami.
4. Hlava čarodějnice je k rámínku opět přilepená tavnou pistolí. Velikou vrstvou. Také je přilepená k látkám. Na hlavě má čarodějnice ještě uvázaný šátek s lebkami. Můžete použít i umělé vlasy a čarodějnický špičatý kloubouk. V papírnictví prodávají i čarodějnické klobouky, které mají na sobě vlasy rovnou nalepené.

Krátké video k výrobě čarodějnice:
Čarodějnice může viset na balkoně, na stromě a nebo třeba na plotě.

Čtěte více o pálení čarodějnic na:
Proč pálíme čarodějnice o magické noci z 30. dubna na 1.května? Kdy a jak vznikl tento zvyk?
Video naší večerní čarodějnice:
Maska čarodějnice muže být i dekorací či stínidlem. Proč ne?
