Jak poznáte, že společnost, pro kterou pracujete doufá, že dáte výpověď? 5 znamení, která vám napoví, že je čas jít dál.

Jak poznáte, že společnost pro kterou pracujete doufá, že dáte výpověď? 5 znamení, která vám napoví, že je čas jít dál.

Možná jste si všimli, že poslední dobou je ve vaší práci „něco jinak“. Atmosféra houstne, nejste zváni na schůzky, některé pracovní úkoly jste museli předat a vy se cítíte stát tak trochu mimo hru. Pocity neklamou, věřte svému vnitřnímu vnímání okolního světa. Není to jen zdání, váš zaměstnavatel doufá, že dáte výpověď.

Pokud vás ale vaše společnost již nepotřebuje, proč by vás váš šéf prostě nepropustil? Výpověď ze strany zaměstnavatele se zdá býti výbornou volbou. Z jeho pohledu je však pro ně mnohem snazší, když vás může nakopnout k tomu, abyste odešli sami. Společnost si tím ušetří zbytečné papírování, odstupné a šíření negativní atmosféry mezi zbývající zaměstnance.

Podívejme se teď spolu na těchto pět znamení:

1.Všímejte si významných změn v tom, kolik práce dostanete naloženo. Pokud se vám najednou na stole kupí nemožné úkoly, vedení se vás snaží vykoupat. Vystrašující je ale i opačný extrém, když najednou nemáte co dělat. Práci musíte předávat postupně, systematicky, bod po budu svým kolegům.

2. Vaše společnost chce najednou vše zdokumentovat. Máte rozepsat podrobně náplň své práce. Jakoby najednou nevěděli, na čem pracujete. Všechno musíte náhle formálně zpracovat včetně nadbytečného papírování. Budete požádáni o vyplnění pracovních výkazů, aby společnost mohla sledovat, jak trávíte svůj veškerý čas. Pověřený pracovník personálního oddělení a váš nadřízený bude požadovat časový rozpis a průběh vašeho dne téměř na minuty.

3. Pokud společnost chce, abyste odešli, realizuje to často s malým předstihem. Postupuje pomalým důrazným promyšleným tempem. Pokus o psychickou zátěž, nebo-li forma zastrašování, díky níž se budete cítit nejistě nebo dostatečně vystresovaní, abyste začali hledat novou práci. Znáte věty typu: „Nejsi moc unavená? Jdi si domů odpočinout, my to tady zvládneme! Jdi si něco koupit. Zajdi si do lékárny, já to tady zařídím sama. Klidně přijď později. Vezmi si dovolenou. Jdi domu dřív.“ Neřekla vám tyto věty například nová kolegyně, kterou vám dokonce dali na zaškolení?


4. Nepřipravují vás na budoucnost. Váš profesionální rozvoj je nezbytně nutný pro vaši hodnotu jako budoucího zaměstnance. Pokud vaše společnost neinvestuje do příležitostí pro vás, pravděpodobně vás nevidí jako dlouhodobé budoucí zaměstnance. Nemáte samostatný projekt? Nejste na rozdíl od kolegů a kolegyň zváni na schůzky? Netýkají se vás různá školení? Bylo vám odebráno firemní auto? Nejste zváni ani na klíčové schůzky a vaše přítomnost na jednáních je očividně nechtěná. Přehodnoťte vaší kariéru. Je čas, nastal ten pravý okamžik.

5. Věřte svým pocitům. Obvykle, pokud jste zaznamenali změny v chování, sklopené zraky, špitání a jiná podivná znamení, nemýlíte se. Nečekejte, až se vám vaše domněnky potvrdí. Pokud máte pocit, že vaše společnost chce, abyste odešli, pravděpodobně to tak bude. Oprašte váš životopis a prozkoumejte pracovní servry. Nesmutněte. Motivační dopis musí být plný elánu a nadšení.

A hlavně, nezapomeňte, že pokud se jedny dveře zavírají, současně se otvírají dveře druhé a ty mohou skrývat něco mnohem lepšího. To nové bývá velmi často lepší, než to staré. Znáte to 😊😊😊

2 comments

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s