Jablečno okurkové smoothie s mladým ječmenem

Jablečno okurkové smoothie s mladým ječmenem je svěží nápoj plný vitamínů, aminokyselin, minerálů, stopových prvků, enzymů, chlorofylu a dalších živin. Ječmen je superpotravina, jeho mladé zelené lístečky mají veliké benefity pro lidský organismus.

Ječmen jste zajisté ochutnali jako kroupy v polévce. Nebo jste ho pili místo kávy v podobě melty. A nebo při konzumaci piva. Pivovarský slad je naklíčený ječmen. Ječmen dáváme na Velikonoce naklíčit za okno, abychom měli jeho krásné štíhlé zelené výhonky připravené pro dekoraci.

Doba přípravy: 10 min.

Počet porcí: 1

Ingredience:

  • 1 zelené jablko
  • 1/3 okurky hladovky
  • svazeček mladého ječmene (pokud jste si ječmen zasadili na Velikonoce do květináče, můžete v tom pokračovat celoročně
  • sklenička vychladlého uvařeného zeleného čaje (popř. vody)

Postup:

Všechny ingredience si nakrájíme a rozmixujeme ve smoothie mixéru.

Nakonec smoothie můžete zakápnout citronem a ozdobit lístečkem máty, meduňky nebo rýmovníku.

Mladý ječmen můžeme zakoupit v lékárnách nebo v obchodech v podobě mletého prášku nebo tobolek, které se zapíjí vodou. Víte také tom, že ječmen si můžete vypěstovat lehce sami doma? Stačí k tomu zasadit si jarní osení na okenní parapet. Právě velikonoční osení je náš mladý ječmen, který ozdobí vaší kuchyň a navíc je levnější kvalitní variantou kupovaných prášků. Doma máte jistotu bio kvality 100% organického ječmene bez chemických prostředků.

Proč popíjet mladý ječmen?

Ječmen obsahuje 6x více draslíku než avokádo, 4x více vápníku než mléko, 6x více železa než špenát a téměř 30% vlákniny. Obsahuje také 20 aminokyselin, včetně esenciálních aminokyselin, které si naše tělo neumí vytvořit samo, navíc ještě více než 12 minerálů a 13 různých vitamínů.

Za zmínku stojí určitě pro vitamin A beta-karoten, kompletní sestava vitamínu B (B1, B2, B3, B5, B6, B8, B12), vit. C, K, E a cholin (důležitý pro syntézu lecitinu). Z minerálů je pak bohatým zdrojem draslíku, vápníku, hořčíku, železa a fosforu.

Podpořte své tělo, imunitu a odkyselení organizmu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s