Zapečené brambory s mozzarelou a slaninou, obložené brokolicí.

Zapečené brambory s mozzarelou a slaninou,obložené brokolicí, horké, lahodné a téměř bezpracné jídlo, které zachutná celé rodině k rychlé večeři po dlouhém pracovním dni. Doba přepravy je maximálně 20 minut.

Doba přípravy: 20 minut příprava + 1 hod. pečení

Počet porcí: 2

Ingredience:

  • 2 veliké brambory
  • 2 mozzarely
  • 1 vanička (125g) uzené slaniny pokrájené na kostičky
  • 4 růžičky brokolice

Postup:

  1. Brambory omyjeme, pečlivě očistíme a dáme je péct do trouby na 180° zhruba na 1 hodinu přikryté alobalem. Doba pečení záleží na velikosti brambor. Když jsou brambory měkké, začnou vonět a chytí zlatavou barvu. Samozřejmě to poznáme i podle toho, že do nich můžeme píchnout vidličkou, která přijede lehce skrz 😁😁😁
  2. Ke konci pečení brambor si uvaříme brokolici. Můžeme vařit v páře nebo ve vodě, jak jste zvyklí. Já poslední dobou vždy očistím tu vnitřní centralní část brokolice od tuhých okrajů a měkkou vnitřní dužinu schroupu syrovou. Je výborná 😋😋😋. Růžičky brokolice pak uvařím v páře.
  3. Když už jsou brambory měkké, vyndáme je z trouby. Troubu přepneme na gril na 220 °. Rozkrojíme brambory podélně na půlku. Poklademe je mozzarelou, kterou jsme si nakrájeli na plátky.
  4. Brambory s mozzarelou vložíme zpět do trouby zhruba na deset minut, aby se mozzarella rozehřála. Kostičky slaninky si opečeme na pánvičce. To je krok asi na 3 minutky.
  5. Servírujeme s brokolicí a zasypané opečenou slaninkou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s