Velikonoční dekorace, bedýnka, jarní květinky z krepového papíru i velikonoční věnec

Velikonoční dekorace jsou pro nás ženy nezbytnou součástí výzdobou domu. Každé Velikonoce se ozdoby liší o nové prvky , které podléhají aktuálnímu designu. Jádro zůstává pevné, neměnné. Vajíčka, věnce, zajíčci, kuřátka, osení, pomlázky, pentličky a jarní kytičky.

Velikonoční bedýnka

Postup a výroba velikonoční bedýnky je zcela jednoduchá. Potřebujeme bedýnku, výplň ( v tomto případě sušená tráva – seno ze zverimexu), tavnou pistoli, dekorace a květiny. Tato bedýnka je i skvělým dárkem pro kamarádku, sousedku, pro paní učitelku nebo například pro babičku. Dobře se přenáší.

Barevná dekorativní dřívka a ostatní velikonoční ozdoby jsem zakoupila v drogerii. Dřevěné zajíčky v květinářství. Obchody i internet nabízí dnes obrovskou škálu různých motivů a materiálů, z kterých si sami lehce vyberete.

V bedýnce se nám nakonec zabydlela i velikonoční vajíčka.

Vajíčka jsme letos malovaly permanentními fixami a pastelkami. Mořské panny u nás vévodí už dlouhé roky. Připluly i na Velikonoce 🧜‍♀️🧜‍♀️🧜‍♀️🧜‍♀️🧜‍♀️

Jarní květiny z krepáku

Jarní květinky pro velikonoční výzdobu jsem vytvořila z krepáku. Postačí nám k tomu lepidlo Herkules, sirky a barevné krepáky. Sirku omotáme žlutým obdélníčkem vystřižený z krepáku, tím nám vznikne umělý pestík květu. Kolem pestík budou jemné tyčinky ze samotného krepáku. A nakonec okvětní lístečky. Také z krepového papíru. Květy pak můžeme aranžovat kdekoliv. Na věnec, do květníku s osením, na větvičky stromů, atd.

Květy z krepového papíru ozdobí i větvičky ve váze, na které se volně položí, nebo se připevní nejlépe gelovým vteřinovým lepidlem.

Velikonoční věnec nesmí chybět.

2 comments

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s