Přírodní vánoční věnce a závěsná dekorace se sušeným ovocem

Vánoční věnce nás provází adventem každým rokem. Každý máme rádi jiný design. Někdo má rád víc přírodní výzdobu a jiný miluje třpytivé světýlka lesklých výzdob. Přírodní věnce se mohou recyklovat co se týče slaměného podkladu a ostatní větvičky a listí dáme po skončení svátků na kompost nebo jinam do zahrádky. Esence a vůně větviček je nezaměnitelná. Při výrobě se linou místností vůně sušených plodů jako jsou pomeranče a citrony. Dokáží v mžiku provonět domov i naší mysl. Navodí nám vánoční atmosféru jako mávnutím kouzelného proutku.

Adventní věnec, symbol věčnosti, který odhání zlé duchy, je vyroben obvykle z jehličnatých větví zdobený čtyřmi svícemi.  Tiše odpočítává čtyři týdny adventu, času, kdy se připravujeme na Vánoce. Každou adventní neděli zapalujeme další a další svíčku.

Svíčky můžou mít různé barvy i odlišné velikosti. Rozmístění je čistě na naší fantazii. Fialová je barva svíček, kterou oblékal kněz. Fialová proto symbolizovala noblesu, pokání, rozjímání a důstojnost. Čtvrtou adventní neděli kněz oblékal roucho růžové, čtvrtá svíce mívala proto tradičně růžovou barvu, barvu naděje. Zrození Ježíše Krista.

Tradic je více. Někdy se používaly svíčky červené a zlaté. Červená symbolizovala Kristovu prolitou krev a zlatá barva život a vítězství dobra. Červená se v minulosti používala hlavně v protestantských rodinách. Dnes jsou oblíbené i svíčky bílé, které symbolizují sváteční atmosféru.

Letošní Vánoce je náš závěsný věnec docela přírodní. Snad jen mašlička je výjimkou. Základ věnce tvoří slaměný kruh, který pokrývají drátkem připevněné větvičky jedličky.

Ráno jsem si dala do sušičky pár plátků pomerančů a limetky. Krásně provoněly celý dům. Večer už byly připravené ke zdobení věnce. Skořici s badiánem mám vždy doma po ruce. Vše, včetně šišky,je přilepeno tavnou pistolí.

Zbylé sušené pomeranče jsem navlékla na niť společně se skořicí. Niť zdobí bílé perlové korálky. Vznikla mi tak nádherná závěsná dekorace na židli.

Vánoční věnec na slaměném podkladu s oříšky a šiškami.

Vánoční věnec na slaměném podkladu s mechem, oříšky a vánočními ozdobami.

Další tipy na vánoční dekorace naleznete na:

2 comments

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s