Přírodní vánoční věnce a závěsná dekorace se sušeným ovocem

Vánoční věnce nás provází advenTem každým rokem v jiném designu. třpytivé ozdoby mají své kouzlo. Ale co Přírodní Voňavé věnce? Jejich výhoda stálosti a recykolatelnosti je neopomenutelná. Při tvorbě těchto dekorací si navíc zamilujeme jejich esence, které se linou místností. Dokáží provonit celý domov i naší mysl. navodí vánoční atmosféru jako mávnutím kouzelného proutku.

Adventní věnec, symbol věčnosti, který odhání zlé duchy, je vyroben obvykle z jehličnatých větví zdobený čtyřmi svícemi.  Tiše odpočítává čtyři týdny adventu, času, kdy se připravujeme na Vánoce. Každou adventní neděli zapalujeme další a další svíčku.

Svíčky můžou mít různé barvy, odlišné velikosti a také rozmístění je čistě na naší fantazii. Fialová je barva svíček, kterou oblékal kněz, symbolizovala noblesu, pokání, rozjímání a důstojnost. Kněz však oblékal čtvrtou adventní neděli roucho růžové, čtvrtá svíce mívala tedy tradičně růžovou barvu, barvu naděje zrození Ježíše Krista.

Tradic je však více. Někdy se používaly svíčky červené a zlaté. Červená symbolizovala Kristovu prolitou krev a zlatá barva život a vítězství dobra. Červená se v minulosti používala hlavně v protestantských rodinách. Dnes oblíbené jsou i svíčky bílé, které symbolizují sváteční atmosféru.

Letošní Vánoce je náš závěsný věnec docela přírodní. Snad jen mašlička je výjimkou. Základ věnce tvoří slaměný kruh, který pokrývají drátkem připevněné větvičky jedličky.

Ráno jsem si dala do sušičky pár plátků pomerančů a limetky. Krásně provoněky celý dům. Večer už byly připravené ke zdobení věnce. Skořici s bafiánem mám vždy doma po ruce. Vše včetně šišky je přilepeno tavnou pistolí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s